PAP/EPA

Watykan: Ojciec Święty podsumował podróż apostolską do Maroka

Podczas Audiencji Generalnej Ojciec Święty Franciszek podsumował zakończoną w niedzielę podróż apostolską do Maroka. Papież zaznaczył, że był to kolejny krok na drodze dialogu i spotkania z muzułmańskimi braćmi i siostrami, aby być – jak mówiło motto podróży – „Sługą nadziei” w dzisiejszym świecie. Ojciec Święty dodał, że podróżował do północnej Afryki śladami św. Franciszka z Asyżu i św. Jana Pawła II.

Papież Franciszek akcentował, że ,,Bóg chce braterstwa między nami”, chrześcijanami i muzułmanami.

– Nie powinniśmy obawiać się różnic, Bóg pozwolił na nie. Jeżeli mamy się bać to tego, gdybyśmy nie pracowali nad naszym braterstwem, gdybyśmy mieli nie iść razem przez życie. Służenie nadziei w takim czasie jak nasz oznacza przede wszystkim budowanie mostów między cywilizacjami. Radością i zaszczytem była dla mnie możliwość uczynienia tego w odniesieniu do szlachetnego Królestwa Maroka, spotykając jego naród i władców – wskazał Papież.

Ojciec Święty tradycyjnie pozdrowił też pielgrzymów, zwracając się także do Polaków.

– Serdecznie dziękuję wszystkim za modlitwę w intencjach mojej podróży do Maroka. Spotykając chrześcijan i muzułmanów, zachęcałem ich szczególnie do braterstwa, aby stało się ono powszechne, wszak jego źródłem jest Bóg. W dniach Wielkiego Postu wypraszajcie dla nich i całego Kościoła ten Boży dar podczas waszych rekolekcji, nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bądźcie sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj