PAP/EPA

Przesłanie Ojca Świętego do europejskich biskupów dot. wojny na Ukrainie

Papież Franciszek skierował przesłanie do europejskich księży biskupów. Podkreślił w nim, że ludzkość jest zagrożona przez nadużycie władzy i partykularne interesy. W tym samym czasie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, mówił, iż wojna na Ukrainie jest diabolicznym aktem egoizmu Władimira Putina.

Papież Franciszek skierował przesłanie do księży biskupów z krajów Unii Europejskiej. Podkreślał, że cierpienie Ukrainy i jej narodu „ponagla nas jako wspólnotę wierzących nie tylko do poważnej refleksji, ale do tego, by płakać razem z nimi”.

„Krew i łzy dzieci, cierpienia kobiet i mężczyzn broniących swojej ziemi lub uciekających przed bombami wstrząsają naszym sumieniem. Po raz kolejny ludzkość jest zagrożona przez perwersyjne nadużycie władzy i partykularne interesy, które skazują bezbronnych ludzi na doznawanie wszelkich form brutalnej przemocy” – wskazał Ojciec Święty.

Papież podkreślił, że konieczna jest zmiana dotychczasowej polityki, bo to ona jest odpowiedzialna za zło, które dzieje się na naszych oczach. W tym samym duchu wypowiedział się metropolita lwowski, ks. abp Mieczysław Mokrzycki, w wywiadzie dla włoskiej prasy.

„Wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie jest diabolicznym aktem, owocem egoizmu prezydenta Władimira Putina” – oznajmił ks. abp Mieczysław Mokrzycki w wywiadzie dla „Avvenire”. 

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki podkreślił, że Kościół we Lwowie cały czas pomaga uchodźcom. Dla uciekających przed wojną otworzono duszpasterskie ośrodki diecezjalne, seminaria i klasztory.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl