[TYLKO U NAS] Ks. abp M. Mokrzycki: W modlitwie jest siła i jedność, dlatego prosimy o włączenie się w nowennę w intencji pokoju na świecie

Zło się wzmogło, dlatego zwróciliśmy się do Ojca Świętego, a on dał odpowiedź i 25 marca poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziękujemy mu za to. W modlitwie jest siła i jedność. Ona podtrzymuje nas na duchu. Prosimy o włączenie się w nowennę w intencji pokoju na świecie – zaapelował ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W piątek 25 marca Ojciec Święty poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Papieża prosili o to ukraińscy księża biskupi i wierni. Dzień wcześniej rozpocznie się też specjalna nowenna w intencji pokoju na świecie. [czytaj więcej] 

– Tego aktu dokonał także św. Jan Paweł II. Mieliśmy upadek muru berlińskiego, zło w Rosji przestało mieć wielką siłę. Matka Boska powiedziała, że po zawierzeniu na jakiś czas Kościół przestanie być prześladowany i ustaną wojny. Teraz widzimy, że zło się wzmogło. Dlatego zwróciliśmy się do Ojca Świętego. Dziękujemy mu za to, że dał odpowiedź – powiedział ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Papież Franciszek wezwał biskupów z całego świata do duchowego łączenia się z nim, aby w modlitwę był włączony cały Kościół powszechny.

– W modlitwie jest siła i jedność. (…) My także będziemy brać w niej udział. Będziemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy odmawiać litanię do Matki Boskiej Fatimskiej, a po akcie zawierzenia będziemy sprawować Najświętszą Ofiarę – poinformował gość Radia Maryja.

Metropolita lwowski wyraził wdzięczność Kościołowi w Polsce za stałą solidarność i łączność duchową. Jak zaznaczył, „to jest nasza siła, która podtrzymuje nas na duchu”.

– Jesteśmy za to wdzięczni. Prosimy o włączenie się w nowennę, aby łączyć się przez pierwsze soboty miesiąca, żeby modlić się za grzeszników i za nawrócenie Rosji. (…) Dziękujemy także za pomoc humanitarną, która dociera do wszystkich części Ukrainy – mówił.

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki wskazał, że „rolą Kościoła jest przepowiadanie i głoszenie Królestwa Bożego. Natomiast razem z tym idzie także caritas, czyli miłość. Z Polski otrzymujemy miłość przede wszystkich od Kościoła”.

– Na Ukrainie uchodźcami zajmuje się przede wszystkim duchowieństwo i wierni. Przyjmują oni ludzi w ośrodkach duszpasterskich. Ci ludzie stają na wysokości zadania. (…) Nikt nie wraca do Polski, wszyscy chcą dawać nadzieję i owocnie służyć każdego dnia wszystkim potrzebującym pomocy – opowiadał duchowny.

Cała rozmowa z ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl