Krym: Rosyjski żołnierz zabił ukraińskiego oficera

Na Krymie zastrzelony został ukraiński oficer po kłótni między żołnierzami ukraińskich i rosyjskich sił zbrojnych – podają w poniedziałek media ukraińskie. Śmierć potwierdziło Ministerstwo Obrony w Kijowie.

Gazeta internetowa „Ukrainska Prawda” podaje, powołując się na źródła, że w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kłótni „na gruncie osobistej niechęci”. „Rosjanie byli uzbrojeni, ukraiński oficer – nie” – dodały źródła.

Agencja Interfax-Ukraina z kolei pisze, że zabójstwo poprzedziła kłótnia między Rosjanami a żołnierzami ukraińskimi, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Brutalnie pobity został inny żołnierz ukraiński, którego zabrano na teren rosyjskiej jednostki wojskowej. Rosjanie zabrali też ciało zabitego – podaje „Ukrainska Prawda”.

Zabity żołnierz to według mediów major Stanisław Karaczewski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl