Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Krakowie

Zakończyły się kolejne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbywały się w Domu Generalnym sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana na Prądniku Białym w Krakowie.

Spotkaniu przyświecało hasło ,,Matka Dobrego Pasterza”. Warsztaty poprowadził znany dyrygent i kompozytor Hubert Kowalski.

Jedna z uczestniczek, Magdalena Kutek, zwróciła uwagę na duchowy wymiar warsztatów. Jak powiedziała, takie spotkania pomagają w pełniejszym przeżywaniu żywej wiary.

– Takie warsztaty dla mnie to jest za każdym razem powrót do Pana Boga, jakby znowu przylgnięcie do niego, nawiązanie z nim relacji. Myślę, że to jest główny powód, dlaczego zawsze tutaj wracam, bo jednak brakuje tego w codzienności. Zawsze miałam taki problem, że nie potrafiłam mówić z siebie do Pana Boga i jedyny sposób, w jaki potrafię rozmawiać z nim rozmawiać to jest właśnie muzyka. To mi pozwala się unieść do niego i czuje, że wtedy on się do mnie schyla. Na każdych warsztatach odkrywam każdą, najprostszą prawdę, ale od zupełnie nowej strony. To, że Pan Bóg mnie kocha i kocha każdego z nas to jest oczywiste, ale każdy ma w swoim życiu taki moment, kiedy odkrywa to na nowo – mówiła Magdalena Kutek.

Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Krakowie odbywają się dwa razy do roku w  maju i listopadzie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl