Warszawa: Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa w intencji chrześcijan prześladowanych i mordowanych na całym świecie. Przyświeca jej hasło pt.: „Nasi bracia cierpią dla Chrystusa”.

Drogę Krzyżową poprzedzi Msza św. o godz. 14.00 w intencji prześladowanych chrześcijan, która sprawowana będzie w kościele redemptorystów p.w. św. Klemensa na Woli. Po Eucharystii zgromadzeni wyruszą w kierunku grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy kościele św. Stanisława na Żoliborzu.

Organizatorzy przypominają, że wciąż bardzo „wielu naszych braci cierpi dla Chrystusa”.

– Modlitwa, jaką ofiarujemy, jest bardzo ważna. Jest wezwaniem kierowanym do Pana Boga, by On sam zmiłował się nad naszymi prześladowanymi braćmi, a także przemienił serca tych wszystkich, którzy dzisiaj w sposób jawny, czasem nawet bezczelny, podnoszą rękę na to, co święte – zaznaczył o. Krzysztof Stępowski CSsR, jeden z organizatorów Drogi Krzyżowej.

Będzie to już druga taka modlitwa organizowana w stolicy. Głównym organizatorem Drogi Krzyżowej jest duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej przy kościele św. Klemensa w Warszawie.

Przypomnijmy, że według Światowego Indeksu Prześladowań 2014 opracowanego przez Open Doors, ok. 100 mln wyznawców Chrystusa cierpi na świecie w wyniku prześladowań. Pierwsze miejsce w indeksie już po raz 12 zajmuje Korea Północna. Szacunkowo 50.000-70.000 chrześcijan żyje w obozach dla więźniów politycznych. Kto ma w posiadaniu Biblię i zostanie odkryty, musi obawiać się długiej kary więzienia lub śmierci.

Po Korei Północnej na liście znajduje się dziesięć najsilniej dotkniętych krajów: Somalia, Syria, Irak, Afganistan, Arabia Saudyjska, Malediwy, Pakistan, Iran i Jemen.

RIRM/Open Doors

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl