fot. wikipedia.org

W Madrycie rusza Parlament Młodzieży; obrady odbędą sią w niedzielę

W Madrycie trwają ostatnie przygotowania do inauguracji Parlamentu Młodzieży. Zrodził się on z inicjatywy ks. kard. Osoro, który chciał dać młodym przestrzeń, aby mogli wypowiedzieć się w sposób wolny i uczyć się odczytywać znaki czasu w świetle Ducha św. Wnioski z obrad trafią na październikowy Synod Biskupów o młodzieży.

Pomysł zorganizowania Parlamentu Młodzieży zrodził się trzy miesiące temu. Pierwsze spotkania robocze odbędą się w piątek i w sobotę. Główne obrady będą miały miejsce w najbliższą niedzielę w każdym z ośmiu wikariatów, na jakie jest podzielona archidiecezja madrycka. Po krótkiej modlitwie i wyjaśnieniu roli „parlamentarzystów” uczestnicy podzielą się na grupy robocze w zależności od tematu i zainteresowań.

Główne kwestie to m.in. młodzież i aktualne społeczeństwo, Kościół, praca, wolontariat, płciowość oraz rozrywka i czas wolny. Obrady zakończy wspólna sesja plenarna, podczas której zostaną przedstawione wyniki prac w poszczególnych grupach. Zostaną one wzięte pod uwagę podczas Synodu Biskupów o młodzieży. Ostatnim punktem obrad Parlamentu Młodzieży będzie posłanie młodych, aby byli uczniami-misjonarzami w swoich środowiskach.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj