fot. https://pixabay.com/

W Hiszpanii trwa akcja ,,40 Dni dla Życia”

Uczestnicy akcji „40 Dni dla Życia” modlą się przed klinikami aborcyjnymi w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Inicjatywnie przyświeca hasło: ,,Im bardziej nas prześladują, tym bardziej zdecydowanie przyjmiemy ten Krzyż!”. Jak podali organizatorzy, jest ono odpowiedzią na zmianę w hiszpańskim Kodeksie karnym, która weszła w życie w kwietniu 2021 roku.  

Zmiana przewiduje karę więzienia od trzech miesięcy do jednego roku lub pracę społeczną od 31 do 80 dni dla osób, które próbują wpłynąć na matki, udające się do klinik aborcyjnych.

Dyrektor Human Life International Polska, Ewa Kowalewska, podkreśla, że „40 Dni dla Życia” jest dużym wyzwaniem dla uczestników akcji, bo grozi im więzienie za modlitwę.

– To jest po prostu skandal, ponieważ to jest pierwszy duży krok do prześladowania chrześcijan. To jest modlitwa katolicka, chrześcijańska. Konfrontacja będzie następowała. Ci, którzy się modlą, będą się modlili przez 40 dni non stop. Będą się w jakiś sposób wymieniali. Dzieje się to w wielu miejscach. Jak będzie w Hiszpanii? Módlmy się za nich, bo grozi im więzienie, grożą im najrozmaitsze sankcje, a powiedzieli, że się nie cofną, że przyjmą na siebie ten Krzyż. To jest bardzo duża konfrontacja, ale modlitwa jest nam wszystkim bardzo potrzebna, więc trzymajmy z nimi – wskazuje Ewa Kowalewska. 

Akcja ,,40 Dni dla Życia” rozpoczęła się w Hiszpanii 28 września 2022 roku i potrwa do 6 listopada 2022 roku. Inicjatywa odbywa się w ponad 20-stu miastach m.in. w Madrycie, Barcelonie, Bilbao, Sewilli, Saragossie oraz Walencji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl