PAP/Adam Warżawa

Uroczystości pogrzebowe ks. bp. Jana Styrny

W katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. bp. Jana Styrny. Trumna z jego ciałem spoczęła w krypcie biskupów elbląskich. Duchowny zmarł 28 września w wieku 81 lat.

Na początku Mszy św. pogrzebowej metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że „ufamy i wierzymy, że Pan otworzył mu bramy nieba”.

Ks. bp Jan Styrna po przyjęciu sakry biskupiej w 1991 roku pełnił posługę biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Dwanaście lat później św. Jan Paweł II mianował go ordynariuszem diecezji elbląskiej. Na jej czele stał przez 11 lat. Od 2014 roku służył Kościołowi jako biskup senior.

Chrystus powołał Jana Styrnę do służby biskupiej w Kościele. Mamy nadzieję, że uzna jego wiarę i życie, apostolski trud oraz cierpienie towarzyszące naszemu Księdzu Biskupowi na ostatnim etapie jego ziemskiej drogi – powiedział ordynariusz diecezji elbląskiej, ks. bp Jacek Jezierski.

Śp. ks. bp Jan Styrna był doktorem teologii pastoralnej. W ramach Konferencji Episkopatu Polski zasiadał m.in. w Komisji ds. Misji. Był także krajowym duszpasterzem rolników.

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy został pośmiertnie uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Trumna z jego ciałem została złożona w Krypcie Biskupów Elbląskich.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl