VII rocznica odejścia bł. Jana Pawła II do Domu Ojca

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 abp Angelo Comastri ogłosił, że Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Z perspektywy tego czasu widać, że w społeczeństwie coraz bardziej dojrzewa świadomość nauczania Papieża Polaka – powiedział ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski z Instytutu Teologii Duchowości na KUL-u.

Ks. prof. Marek Chmielewski wskazuje także na ogromne bogactwo, które pozostawił nam Ojciec Święty Jan Paweł II.

 

Dziś w całym kraju sprawowane będą Eucharystie, odbywać się będą spotkania modlitewne i programy artystyczne.

W Wałbrzychu na Stadionie na Białym Kamieniu o godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa i Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył ks. bp Ignacy Dec (transmisja w TV Trwam i Radiu Maryja). W godzinie śmierci bł. Jana Pawła II o godz. 21.37 rozpocznie się modlitwa i oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi.

W Sanktuarium na „Białych Morzach” w Krakowie odbędzie się papieski wieczór pamięci. Refleksję słowno-muzyczną pt. „Ostatnie Przesłanie Ojca Świętego” poprowadzi krakowski aktor Piotr Piecha. Chwilom zadumy nad fragmentami Testamentu Ojca Świętego towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu zespołu Marii Krawczyk – Małe Ważne Sprawy. Spotkanie zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za wstawiennictwem Bł. Jana Pawła II. Jak co roku w rocznicę przejścia Papieża Polaka do Domu Ojca, w godzinie Jego śmierci zapalone zostanie symboliczne „Światełko Nadziei”. Wczoraj w wigilię 7. rocznicy śmierci Jana Pawła II, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się Oratorium Papieskie pt. „Kraków pamięta…”.

W Bełchatowie w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. i złożeniu wieńca pod pomnikiem Jana Pawła II odbędzie się koncert muzyczno – poetycki pt.: „Pamięć i Tożsamość” ku czci Jana Pawła II w wykonaniu Joanny Błażej – Łukasik, Pawła Łukasika oraz Krzysztofa Zygmy. Wieczorem odbędzie się Apel Jasnogórski.

W Watykanie nie będzie oficjalnie obchodzona VII rocznica śmierci Jana Pawła II, ponieważ od czasu jego beatyfikacji dniem dedykowanym Papieżowi Polakowi jest 22 października -wspomnienie liturgiczne. Przy grobie błogosławionego w Kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej modlić się będą Jego przyjaciele i współpracownicy, a także wierni.

Z kolei 1 maja, w pierwszą rocznicę wyniesienia do chwały ołtarzy Papieża Polaka, o godz. 10.00 w bazylice watykańskiej zostanie odprawiona Msza św. dla Polaków. Eucharystii będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl