Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI

Drodzy Bracia i Siostry,Na zakończenie tej uroczystej liturgii, zjednoczeni przez Chrystusa, zwracamy się z ufnością do Jego Matki, aby odmówić modlitwę Anioł Pański. Po przekazaniu wam adhortacji apostolskiej „Africae munus” pragnę powierzyć Maryi Dziewicy, Pani Afryki, nowy etap otwierający się przed Kościołem na tym kontynencie, aby towarzyszyła Ona przyszłości ewangelizacji całej Afryki, zwłaszcza na ziemi benińskiej.

 

 

 


Maryja z radością przyjęła zaproszenie Pana, aby stać się Matką Jezusa. Niech nas uczy odpowiadania na misję, jaką Bóg nam dziś powierza! Maryja jest tą kobietą z naszej ziemi, która otrzymała przywilej urodzenia Zbawiciela świata. Któż lepiej niż Ona zna wartość i piękno życia ludzkiego? Niech nigdy nie ustaje nasz zachwyt darem życia! Maryja jest obrazem nowej ludzkości. Któż lepiej niż Ona zna nasze potrzeby, mężczyzn i kobiet nadal pielgrzymujących na ziemi? U stóp krzyża, zjednoczona ze swym ukrzyżowanym Synem, jest Ona Matką nadziei. Ta nadzieja pozwala nam podejmować codzienne życie z mocą, którą daje prawda ukazana przez Jezusa, Drogę, Prawdę i Życie. Królowa ukoronowana przez swego Syna, zaświadcza o pięknie, do którego jesteśmy powołani. Ujawnia nam jak bardzo jesteśmy cenni w oczach Boga (por. Iz 43, 3). Zdecydowane zwrócenie się ku Bogu wyzwala nas od zła i grzechu i uświadamia nam nasze wyjątkowe powołanie do szczęścia: by być z Bogiem.

Po Zesłaniu Ducha Świętego, wspólnota wierzących zgromadzonych wraz z Maryją, tworzyła jedno serce i jedną duszę (por. Dz 4, 32). Niech ta wspólnota, Kościół będzie rodziną, w której panuje miłość, zwłaszcza dla najmniejszych i opuszczonych. Niech Maryja będzie wzorem więzi komunii między nami wszystkimi, którzy przez chrzest jesteśmy uczniami i „braćmi” Jezusa.

Drodzy bracia i siostry z Afryki, ziemi gościnnej dla Świętej Rodziny, nadal kultywujcie chrześcijańskie wartości rodzinne. Gdy wiele rodzin jest rozdzielonych, wygnanych, pogrążonych w żałobie z powodu niekończących się konfliktów, bądźcie twórcami pojednania i nadziei. Obyście zawsze trwali w radości wraz z Maryją Dziewicą wyśpiewującą Magnificat. Niech ta radość będzie w sercu waszych rodzin i waszych krajów!

Ze słowami modlitwy Anioł Pański zwracamy się teraz do naszej ukochanej Matki. Powierzmy Jej intencje, które nosimy w naszych sercach i módlmy się za Afrykę i cały świat.

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl