Rusza akcja #PolskaPielgrzymuje

Z różnych zakątków Polski wyruszają pierwsze piesze pielgrzymki na Jasną Górą, a wraz z nimi w mediach społecznościowych rozpoczyna się akcja #PolskaPielgrzymuje. Zdjęcia, materiały video i relacje z pielgrzymich szlaków będzie można zobaczyć na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Inicjatywa jest skierowana m.in. do osób, które z różnych przyczyn, często zdrowotnych, nie mogą uczestniczyć w pielgrzymkach. Relacje w mediach społecznościowych mają przybliżyć atmosferę modlitewnych wędrówek.

W ubiegłym roku inicjatywa #PolskaPielgrzymuje połączyła miliony Polaków. Do udziału w bieżącej edycji zachęca ks. profesor Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– Zachęcam bardzo serdecznie, aby w internecie umieszczać wpisy z pielgrzymki z #PolskaPielgrzymuje. Dzięki temu osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę, będą mogły poczuć radosną atmosferę pielgrzymkową i włączyć się do modlitwy w różnych intencjach. Taki jest właśnie cel akcji #PolskaPielgrzymuje, prowadzonej na Twitterze, Facebooku i Instagramie – aby łączyć tych, którzy idą pieszo na Jasną Górę z tymi, którzy łączą się duchowo z pątnikami – mówił ksiądz profesor Paweł Rytel-Andrianik.

#Polska Pielgrzymuje odbywa się po raz drugi. Akcja dotyczy nie tylko tradycyjnych pieszych pielgrzymek, ale również biegowych oraz rowerowych. Internauci mogą też publikować zdjęcia z zagranicznych szlaków pielgrzymkowych.

Z badań CBOS, które przytacza KEP, wynika, że ok 7 milionów Polaków co roku pielgrzymuje w miejsca kultu. Na Jasną Górę dociera rocznie około 4,5 mln pątników.

Dziś z dwudniową pielgrzymką do Częstochowy udaje się także Rodzina Radia Maryja. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl