VI Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Częstochowie

„Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda!” (Ps 98) – pod takim hasłem w dniach 6 – 8 grudnia w Częstochowie  odbędą się VI Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

Warsztaty Muzyki Liturgicznej to spotkanie miłośników muzyki wielogłosowej, wykonywanej w czasie sprawowania liturgii Mszy Świętej. Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy, którzy śpiewają, robili to w przeszłości lub pragną zacząć śpiewać na chwałę Bożą i ku czci świętych. Mile widziani są zarówno profesjonalni muzycy, jak i amatorzy, wokaliści i instrumentaliści.

Każda edycja warsztatów cieszy się szerokim zainteresowaniem ludzi z różnych zakątków Polski – zapewnia Łukasz Grabałowski, organizator warsztatów.

– W poprzednich edycjach warsztatów za każdym razem uczestniczyło około 70 osób. Najwięcej uczestników mieliśmy w zeszłym roku. Były to osoby z Częstochowy, bliskich okolic, a także z różnych miejsc Polski. To oczywiście bardzo nas cieszy – powiedział Łukasz Grabałowski.

Częstochowskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej, poza wymiarem czysto muzycznym, mają także charakter spotkania integracyjnego środowiska muzykujących chrześcijan. Warsztaty są również świetną okazją do wspólnej modlitwy, uwielbienia i głębszego słuchania Słowa Bożego – dodaje organizator warsztatów.

– Jest to spotkanie braci i sióstr, którzy lubią śpiewać i przez to spotkanie wzajemnie się umacniają i wielbią Pana Boga. Podczas warsztatów jest czas na świadectwo. Prowadzący, zarówno Hubert Kowalski jak i Paweł Bębenek to ludzie, którzy poza tym, że uczą nas śpiewać, to dają nam również piękne świadectwo swojej wiary. Ale nie tylko oni, bo okazuje się często, że kiedy mówimy o swojej wierze, to włączają się inni uczestnicy, którzy też pragną podzielić się swoim świadectwem. Także myślę, że to jest na pewno czas wzajemnego umocnienia w wierze – podkreśla Łukasz Grabałowski.

Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysta Eucharystia, podczas której uczestnicy wykonają przygotowane wcześniej utwory. Msza św. zostanie odprawiona w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Częstochowie, w najbliższą niedzielę 8 grudnia, o godz. 12.00.

VI Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Częstochowie organizowane są pod patronatem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego i o. Nikodema Kilnara OSPPE, Krajowego Duszpasterza Muzyków Kościelnych.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.warsztaty.czest.pl

 

RIRM

drukuj