fot. https://twitter.com/RodzinaKalisz

[TYLKO U NAS] Ks. prał. dr J. Plota: W trudnych czasach chcemy zawierzyć św. Józefowi Naród i Kościół w Polsce

Zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi to wydarzenie epokowe. Chcemy zawierzyć mu się w trudnych czasach i uczyć się od niego, jak być wiernym Panu Bogu – powiedział ks. prał. dr Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu trwają Narodowe Rekolekcje, których zwieńczeniem będzie zawierzenie Kościoła w Polsce opiece św. Józefa. Wydarzenie transmitowane jest m.in. przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. [czytaj więcej

– To wydarzenie epokowe, ponieważ nie było zawierzenia św. Józefowi w wymiarze narodu polskiego. W ubiegłym roku mieliśmy ponawiany Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski –  powiedział gość Radia Maryja.   

– Obecny czas jest czasem św. Józefa. Proroczo wskazał to 30 lat temu św. Jan Paweł II, który mówił, że św. Józef będzie nam dany na nadchodzące trudne czasy. (…) Teraz odkrywamy, jak wielkim jest patronem. W trudnych czasach pragniemy zawierzyć mu Naród i Kościół w Polsce – dodał ks. prał. dr Jacek Plota.

Kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wskazał, że „powinniśmy słuchać Pana Boga, ponieważ teraz ludzie od Niego odchodzą”.

– Żyjemy w trudnych czasach. Wszelkimi sposobami chce wyrwać się wiarę katolicką z dzieci i młodzieży, są profanowane święte symbole katolicyzmu, kapłani są atakowani. Dlatego też trzeba na nowo oddać się woli Bożej. Musimy patrzeć na św. Józefa i uczyć się od niego, jak być wiernym Panu Bogu – zaznaczył duchowny.

W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. oraz Akt Zawierzenia, którym przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w TV Trwam.

– O godz. 16.30 rozpoczniemy różańcem, ale oficjalne rozpoczęcie odbędzie się o godz. 17.00. Będzie prawykonanie kantaty o św. Józefie, a o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta – wyjaśnił ks. prał. d. Jacek Plota.

Cała rozmowa z ks. prał. dr. Jackiem Plotą z audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj