fot. Monika Bilska

Kaliscy klerycy z wizytą w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

Do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II pielgrzymują dziś m.in. klerycy z kaliskiego seminarium. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. – poinformował o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Tak pięknie się składa, że o 11.30 Różaniec poprowadzą bracia klerycy z seminarium kaliskiego od św. Józefa. Przybywają tutaj do nas, by pokłonić się Matce Bożej Gwieździe Nowej Ewangelizacji, ale też u Jana Pawła II prosić o potrzebne łaski na kolejne lata uczenia się i przygotowywania do kapłaństwa. Ponad 30 kleryków wraz ze swoimi księżmi opiekunami, więc Msza Święta o godzinie 12.00 będzie sprawowana pod przewodnictwem księdza prefekta odpowiedzialnego za seminarium w Kaliszu – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Rozpoczęty dziś miesiąc maj oraz długi weekend to czas, kiedy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odwiedza wiele grup pielgrzymów.

18 maja przypada 3. rocznica poświęcenia sanktuarium. O. Andrzej Laskosz CSsR już dziś serdecznie zaprasza na uroczystości. Tego dnia odbędzie się także m.in. zaprzysiężenie kolejnej grupy kandydatów do Bractwa św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj