fot. Monika Bilska

Inicjatywa toruńskiego sanktuarium – „Modlitwa i post” w intencji zbliżających się wyborów

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rusza inicjatywa „Modlitwa i post”. Akcja podejmowana w intencji zbliżających się wyborów parlamentarnych rozpocznie się 8 września br. Zachęcam, abyśmy wszyscy razem uratowali Polskę – podkreśla o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu jednego dnia w przedziale od 8 września do 13 października, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej.

– Rozpoczynamy 8 września (święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny) i zakończymy 13 października (święto Matki Bożej Fatimskiej). Wierzymy, że Matka Boża przyjdzie nam z Pomocą. Zapraszam wszystkich, nawet chorych, którzy nie mogą przyjść na Mszę św., ale Komunię św. mogą duchowo przyjąć, by do nas się zgłaszali. Mamy mnóstwo telefonów, za co bardzo dziękujemy, ale chcemy, żeby było nas znacznie więcej. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego było nas ponad 10 tys. osób. Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi om Polskę (…). Zachęcam, abyśmy wszyscy razem uratowali Polskę. 90-letnia pani, która przyszła dzisiaj zamawiać Mszę św. przypomniała, że albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Od nas bardzo dużo zależy – akcentował o. Andrzej Laskosz CSsR.

Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 693 168 247 lub poprzez e-mail: [email protected].

8 września w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczyna się także Nowenna Pompejańska w intencji Ojczyzny.

Cała rozmowa z o. Andrzejem Laskoszem CSsR dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj