Na UMK w Toruniu można obejrzeć wystawę poświęconą małżeństwu i rodzinie

„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” to tytuł wystawy, którą można oglądać na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przedstawione obrazy nawiązują do nauczania św. Jana Pawła II skierowanego  do małżeństw i rodzin. 

Cykl obrazów jest opowieścią o małżeństwie i rodzinie. W swoich dziełach malarka Urszula Rychlińska pragnie ukazać piękno poszczególnych etapów życia.

– Są też w tym opowieści o rodzicielstwie. Staram się pokazywać piękno i wartość macierzyństwa i ojcostwa. Jest też ukazany schyłek życia małżeńskiego, kiedy już małżonkowie – można powiedzieć – ci spełnieni również jako rodzice, może jako dziadkowie, są już bliżej spotkania z Bogiem – wskazuje Urszula Rychlińska.

Na swoich obrazach artystka pokazuje szczęście życia rodzinnego. Obrazy są malowane przez panią Urszulę, jednak to, co widzimy na wystawie, jest owocem wspólnego życia małżeńskiego i rodzinnego autorów. Twórczość malarska oparta jest na bogatej i niezwykle budującej nauce św. Jana Pawła II. Słowa papieża Polaka oraz nauka Kościoła są w czasach kryzysu małżeństwa i rodziny drogowskazem do szczęścia i świętości.

– W naszym codziennym życiu doświadczamy przede wszystkim tego, że Pan Bóg proponuje nam pewne rozwiązania, dzięki którym możemy budować szczęśliwe i małżeństwa i rodziny – podkreśla Urszula Rychlińska.  

Ekspozycja znajduje się w akademickiej Przestrzeni Sztuki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika „U Teologów”. Na wystawę zaproszone są rodziny, a także ci, którzy dopiero planują wspólną drogę życia.

– W tych obrazach można odnaleźć samego siebie. I to małżeństwa na różnym etapie: czy to małżeństwa ze stażem kilkudniowym, rocznym, kilkunastoletnim, czy też małżeństwa ze stażem kilkudziesięcioletnim. Myślę, że treści tutaj prezentowane dla każdego mogą jeszcze stanowić inspirację do dalszego rozwoju miłości małżeńskiej – mówi Tomasz Rychliński.   

Wystawa potrwa do 10 października.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl