Kalisz: Warsztaty edukacyjne „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”

W Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbyły się warsztaty edukacyjne z cyklu Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media. Młodzież z Kalisza dowiedziała się, jak powstają obraz, dźwięk oraz informacje medialne. Praktyczną wiedzą z uczniami podzielili się pracownicy TV Trwam i Radia Maryja, a także wykładowcy i studenci WSKSiM.

Ks. Adam Kraska, dyrektor zespołu szkół, przyznał, że zaprosił ekspertów, ponieważ młodzi ludzie muszą umieć poruszać się w świecie mediów.

– Tę medialną ekipę zaprosiłem wraz z siostrą dyrektor szkoły nazaretańskiej ze względu na to, aby młody człowiek umiał się dobrze poruszać w świecie mediów, który nas zewsząd otacza, bo to nie tylko radio, do którego udzielam teraz wywiadu, ale również telewizja, internet. Myślę, że potrzebujemy takiego umiejętnego kierownictwa, bo jest to wielki dar, który należy mądrze wykorzystać – powiedział ks. Adam Kraska.

To właśnie dzięki środkom z 1 proc. podatku dochodowego uczniowie z całej Polski mogą wziąć udział w warsztatach „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”.

Zajęcia odbywają się cyklicznie i są prowadzone w szkołach na terenie całego kraju.

RIRM/TV Trwam News

drukuj