WSKSiM: dziś 10. Dni Kultury Języka

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczną się dziś 10. Dni Kultury Języka. W planie przewidziano m.in.: quizy, przedstawienia językowe, pokazy wyrobów kuchni angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej oraz degustację potraw.

Dwudniowe wydarzenie przygotowane przez studentów toruńskiej uczelni ma na celu doskonalenie zdolności lingwistycznych jego uczestników, a także promowanie sztuki w obcym języku.

Dni Kultury Języka są alternatywną formą nauki języka obcego – tłumaczy Kierownik Studium Języków Obcych WSKSiM mgr Dorota Hoffmann.

– Dzięki właśnie takim wydarzeniom nauka języka dla studentów – co mamy okazję jako lektorzy zaobserwować – staje się bardziej atrakcyjna, gdyż daje ona przede wszystkim możliwość użycia tego języka w zupełnie odmiennej przestrzeni, która często łączy się właśnie z tymi zdolnościami artystycznymi: z tańcem, z muzyką czy np. recytacją poezji. Studenci prezentują różne punkty programów, w trakcie których odkrywamy ich najrozmaitsze talenty, zainteresowania, które wcześniej niekoniecznie były uwidocznione albo których nawet sami studenci nie byli świadomi – mówi mgr Dorota Hoffmann.

W programie wydarzenia zaplanowano także prezentację przygotowaną przez studentów z Programu Erasmus. Impreza zakończy się jutro wieczorem.

Dni Kultury Języka są organizowane w WSKSiM już od 10 lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl