Tratwa Festiwal Pleszew 2015 – inicjatywa przyjaźni

Sławomir Szmal, Natalia Niemen, Mateusz Otremba, Marzena Ugorna oraz zespół Raz, Dwa, Trzy – to największe gwiazdy Tratwa Festiwal Pleszew 2015, na którym licznie zgromadziła się młodzież diecezji kaliskiej.

Odbywający się w dniach 12-14 czerwca Tratwa Festiwal Pleszew przyciągnął spore zainteresowanie młodzieży, która aktywnie zaangażowała się z przygotowane z myślą o niej warsztaty. Obok licznych propozycji instrumentalnych (gitarowe, basowe, bębniarskie) sporą popularnością cieszyły się warsztaty wokalne, w których przygotowanie zaangażowała się półfinalistka popularnego programu The Voice of Poland – Marzena Ugorna.

W Pleszewie odbywały się nie tylko warsztaty muzyczne, ale także m.in. teatralne, fotograficzne, graffiti czy taneczne. Te ostatnie poprowadził finalista mistrzostw świata w tańcu – Tobiasz Uniejewski.

Wśród gości specjalnych drugiego dnia festiwalu znaleźli się Sławomir Szmal (bramkarz polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych, najlepszy szczypiornista świata roku 2009), a także Natalia Niemen wraz z mężem Mateuszem Otrembą znanym, jako Mate.O (muzycy). Goście dzielili się z młodymi uczestnikami „Tratwy” świadectwem swojej wiary – opowiadali o codziennych obowiązkach (piłka ręczna, muzyka, rodzina) oraz wskazywali na żywą obecność Chrystusa w swoim życiu.

Na koniec dnia odbył się koncert zespołu „Banda Dużego B”, z którym gościnnie wystąpiła Marzena Ugorna. W niedzielę na imprezie pojawił się ks. bp Edward Janiak – pasterz diecezji kaliskiej. Wieczorem młodzi zaprezentowali efekty swojej trzydniowej pracy. Finałowy występ przygotowali muzycy z Bandy Dużego B wraz z uczestnikami warsztatów instrumentalnych i wokalnych. Na zakończenie odbył się koncert Raz, Dwa, Trzy – zespołu od lat docenianego na polskiej scenie muzycznej, znanego z takich utworów, jak m.in. „Trudno nie wierzyć w nic” czy „Pod niebem pełnym cudów”.

Impreza jest efektem ciężkiej pracy księży i młodych ludzi współtworzących, na co dzień inicjatywę ewangelizacyjną „Tratwa”. Do głównych organizatorów festiwalu należą ks. Marek Muzyka, ks. Witold Kałmucki, ks. Przemysław Kapała oraz ks. Michał Kieling. W przygotowanie imprezy zaangażowały się również władze miasta Pleszewa oraz liczni sponsorzy.

„Tratwa” jest inicjatywą przyjaźni zrzeszającą ludzi młodych, powstałą z inicjatywy odważnych księży, na co dzień wikariuszy diecezji kaliskiej. Efektem działań „Tratwy” są liczne wydarzenia ewangelizacyjne – koncerty, festiwale, warsztaty, kursy SNE oraz działania motywacyjne. Ideą, jaka przyświeca organizatorom, jest wzajemna miłość i przyjaźń. Celem inicjatywy jest gromadzenie młodych ludzi wokół Chrystusa – Kapitana „Tratwy”.

Inicjatywa społeczno-ewangelizacyjna „Tratwa”

drukuj