III Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Ostrówku

Dziś w Ostrówku już po raz trzeci będzie miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Młodzieży warszawsko-praskiej. W czasie zjazdu odbędą się uroczystości peregrynacji Krzyża i Ikony Światowych Dni Młodzieży, a także wręczanie ich symboli przedstawicielom parafii.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.20 wprowadzeniem Krzyża i Ikony ŚDM oraz nakreśleniem przez ks. Grzegorza Suchodolskiego znaczenia wspomnianych symboli. Następnie młodzież odda się indywidualnej modlitwie pod Krzyżem.

Głównym punktem spotkania będzie Msza św. o godz. 12.00, podczas której przedstawiciele poszczególnych parafii odbiorą małe krzyże – kopie Krzyża ŚDM i zarazem symbole rozpoczęcia przygotowań diecezji do dni młodzieży.

Po Eucharystii zostanie przeprowadzona akcja „Bilet dla Brata”. Jej celem jest wsparcie młodzieży ze Wschodu, która ze względów finansowych nie może pozwolić sobie na udział w ŚDM w Polsce. Wszystkie ofiary z akcji „Bilet dla Brata” zostaną przekazane do Biura Światowych Dni Młodzieży. Dzięki zebranym środkom wielu chętnych, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach, będzie miało taką możliwość.

W spotkaniu weźmie udział młodzież z wielu wspólnot i zgromadzeń, m.in. Ruchu Światło-Życie, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, KSM-u, Drogi Neokatechumenalnej, Żywego Różańca czy Duszpasterstwa Akademickiego. Nie zabraknie także osób, które w jakikolwiek inny sposób włączają się w Światowe Dni Młodzieży.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl