fot. PAP

Transmisje od grobu bł. Jana Pawła II

W Radiu Maryja będzie można uczestniczyć we Mszach Świętych, które co czwartek odprawiane są w języku polskim przy grobie Jana Pawła II.

Regularne transmisje rozpoczęły się 9 maja i będą kontynuowane co tydzień o godz. 7.10. Radości z tej nowej inicjatywy nie kryje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Bardzo się cieszę, że ci, którzy posługują w Stolicy Apostolskiej, umożliwili transmisję tych Mszy Świętych – podkreśla o. Tadeusz Rydzyk.
– Wszyscy Polacy z całego świata będą mogli się jednoczyć przy grobie, przy relikwiach największego z rodu Słowian, modląc się w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II – podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Zachęca wszystkich słuchaczy, aby w każdy czwartek o 7.10 dzięki falom Radia Maryja uczestniczyli w tej szczególnej modlitwie eucharystycznej przed grobem bł. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Te Msze Święte w języku polskim celebrują kapłani posługujący w Stolicy Apostolskiej i kapłani pielgrzymi, którzy przybywają do grobu bł. Jana Pawła II. Dyrektor toruńskiej rozgłośni dziękuje Radiu Watykańskiemu za umożliwienie transmisji, a także ks. prałatowi Konradowi Krajewskiemu, papieskiemu ceremoniarzowi, oraz tym wszystkim, dzięki którym Polacy będą mogli jednoczyć się w modlitwie przed grobem bł. Jana Pawła II.

W tej szczególnej modlitwie bierze udział co tydzień wielu Polaków, zarówno mieszkających w Rzymie, jak też przybywających do Wiecznego Miasta. Teraz do wspólnej modlitwy rodaków przy grobie największego z Polaków będą mogli dołączyć w dowolnym miejscu na świecie także ci, którzy przebywają z dala od Watykanu.

Tradycja czwartkowych Eucharystii sprawowanych przed grobem błogosławionego Jana Pawła II jest długa. Msze św. z udziałem Polaków zostały zapoczątkowane po śmierci Ojca Świętego. Najpierw wierni gromadzili się w Grotach Watykańskich przed jego grobem, a po beatyfikacji w kaplicy św. Sebastiana, gdzie po wyniesieniu do chwały ołtarzy Papieża Polaka spoczęły jego relikwie.

 

Agnieszka Gracz / RIRM

drukuj