Tłumy pielgrzymów przybywają do Torunia

Do Torunia na obchody XIX Rocznicy Radia Maryja zjeżdżają grupy pielgrzymów. Wdzięczni Bogu za dar jedynej takiej w Polsce katolickiej rozgłośni będą oni uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. w Sanktuarium Matka Bożej Nieustającej Pomocy przy parafii p.w. Św. Józefa.

Przed siedzibą Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od samego rana gromadzą się pielgrzymi z różnych części Polski. Wśród licznych grup przybyli już słuchacze m.in. z Olsztyna, Siedlec, Gdyni, Żagania, Tarnowa i Opoczna. – Jesteśmy zauroczeni i dziękujemy Bogu że należymy do tego Radia – mówiła jedna ze słuchaczek.


Radio Maryja i Tv Trwam przeprowadza transmisję z miejsc spotkania w Toruniu. Pielgrzymi pozdrawiają swoich bliskich i współparafian; założycielowi Radia Maryja ojcowi dr Tadeuszowi Rydzykowi dziękują za istniejące już 19 lat dzieło; składają ciepłe życzenia na kolejne lata działalności Radia. Pomimo ujemnej temperatury w Toruniu panuje gorąca atmosfera przyjaźni i radości.

 

Osoby, które nie mogły przyjechać na dzisiejszą uroczystość wybrały możliwość
pielgrzymowania duchowego, w której pomaga przeprowadzana przez Radio Maryja i
telewizję TRWAM bezpośrednia transmisja z miejsc spotkania w Toruniu.

 

 


Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwają policjanci. – Będziemy praktycznie wszędzie: na drogach dojazdowych, dojścia i tam gdzie uroczystości będą się odbywać – zapewnia Wioletta Dąbrowska – oficer prasowy Komendy Miejskiej w Toruniu.

 

Głównym miejscem obchodów rocznicy jest Kościół Św. Józefa na Bielanach. Obok Sanktuarium rozstawione są duże, ogrzewane namioty, wewnątrz znajdują się telebimy, stoiska z ciepłym posiłkiem, a także stoiska Fundacji Nasza Przyszłość. Uczestnicy pielgrzymki mają możliwość spotkania z piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów Haliną Frąckowiak.

 

XIX rocznica powstania Radia Maryja rozpocznie się modlitwą różańcową o godzinie 12.30. Następnie o godzinie 13.30 zaplanowano koncert w wykonaniu Orkiestry Koncertowej „Victoria” pod dyrekcją płk. Juliana Kwiatkowskiego.

 

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.30, sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza toruńskiego. Homilię wygłosi ks. bp Kazimierz Ryczan, pasterz diecezji kieleckiej.

Eucharystia będzie uroczystym dziękczynieniem za dar istnienia Radia Maryja. Jak podkreśla ks. bp Stanisław Stefanek, pasterz kościoła Łomżyńskiego – po 19 latach, które miały być rozwojem demokracji i wolnego społeczeństwa upodmiotowionego wyraźnie widać, że Radio Maryja można określić jako jedynie wolne media.

 

Anna Włusek

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl