„Ten kościół spłonie” – sprofanowano kościół w Częstochowie

Na mieszczącym się przy częstochowskim cmentarzu Kule zabytkowym kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus, dokonano aktu wandalizmu. Elewację świątyni pomazano czarnym sprayem; treść malunków i wypisanych gróźb wskazuje na satanistów.

Do dewastacji doszło najprawdopodobniej poprzedniej nocy (23/24 lutego). Zniszczone zostały ściany świątyni, główne drzwi oraz szklane gabloty z ogłoszeniami. Wandale nie dostali się do środka kościoła, nie zbezcześcili także pobliskich grobów.

Na elewacji wypisane zostały hasła: „TEN KOŚCIÓŁ SPŁONIE” i „ZABIĆ CHRZEŚCIJAN”. Pojawiły się też napisy „SZATAN” oraz „666”. Ponadto w wielu miejscach wymalowano odwrócone krzyże i pentagramy.

Akt wandalizmu zgłosił rektor kościoła ks. Marian Wojcieszak. Kapłan złożył też zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa. Miejsce dewastacji zabezpieczyła policja; pojawiła się również ekipa techniczna z psem tropiącym.

Nasze czynności będą prowadzone na pewno w kierunku zniszczenia mienia, a także innych artykułów określonych w Kodeksie karnym – powiedziała dla „niedzielaTV” podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Częstochowska świątynia została wzniesiona w roku 1898. Z tej racji zniszczenia zbadali także pracownicy ochrony zabytków. Ustalą oni ich rozmiar oraz metodę usunięcia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl