fot. wikipedia

Rusza 34. Jasnogórska Noc Czuwania

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś już po raz 34. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy. Pielgrzymce przyświeca hasło: „Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa”.

Będzie to modlitwa za naszych rodaków za granicą i wszystkie rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną. To także dziękczynienie Matce Bożej za posługę zgromadzeń zakonnych na obczyźnie.

Najpierw wierni zgromadzą się na Apelu Jasnogórskim, a o godz. 23 będzie sprawowana Msza św. w intencji Polonii. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Pielgrzymi chcą dziękować Królowej Polski za wszelkie łaski – powiedział  ks. Wiesław Wójcik, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.

– Chcemy nie tylko dziękować, ale też prosić przed obliczem Matki Jasnogórskiej zwłaszcza o moc wiary dla młodego pokolenia Polaków, by nie zagubiła się na obczyźnie, by praktykowała i mocno strzegła w swoich sercach i rodzinach wiary w Boga i umiłowania ojczyzny, z której pochodzą oni czy ich rodzice – podkreślił.

W tym roku Jasnogórska Noc Czuwania przypada w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek.

RIRM

drukuj