fot. Tomasz Strąg

Dzieci z PKRD pielgrzymowały do Sanktuarium NMP Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci pielgrzymowały dziś do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci to pełna radości wspólnota tworzona przez najmłodszych.

– Modlę się z rodzicami i rodzeństwem kilka razy w tygodniu – mówił Marek.

Każdego dnia ci mali Apostołowie z różańcem w dłoniach pomagają Maryi przemieniać ludzkie serca.

– Odmawiamy jedną dziesiątkę Różańca Świętego codziennie. To tak niewiele – tylko 5 minut – a jak wiele możemy uczynić, jak bardzo możemy pomóc Maryi i jak wiele sami łask otrzymujemy – podkreśliła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Do włączenia się w tę wielką modlitwę różańcową dzieci zachęcają swoich najbliższych, a także koleżanki  i kolegów.

Dziś Dzieci z PKRD pielgrzymowały do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu, gdzie od niedzieli trwają Dni ze świętym Janem Pawłem II.

Wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej jest w naszych czasach niezwykle aktualne – zaznaczył w homilii ksiądz biskup Antoni Długosz. Tym, który uczył nas zawierzenia Matce Najświętszej, był święty Jan Paweł II.

– Ojcze święty Janie Pawle II, dziękujemy, że jesteś naszym przyjacielem. Prosimy, abyśmy tak jak Ty kochali Jezusa, żebyśmy kochali Matkę Bożą i odmawiali Różaniec, żebyśmy byli Twoją nadzieją, nadzieją Kościoła i nadzieją Polski – akcentował ks. bp Antoni Długosz.

Modlitwa różańcowa to najskuteczniejsza ochrona przed złem, które dziś za wszelką cenę atakuje Kościół i wyśmiewa nasze wartości.

TV Trwam News

drukuj