Rozpoczyna się nowenna przygotowująca do odnowienia ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Dzisiaj w polskich kościołach i kaplicach rozpocznie się nowenna przygotowująca do odnowienia ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Ponowna proklamacja nastąpi 26 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Poza rozpoczynającą się nowenną, do świętowania będzie można włączyć się również poprzez udział w szeregu innych wydarzeń.

– Ogólnopolskie obchody w Krakowie-Łagiewnikach z udziałem przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski w dniach od 17 do 19 listopada zakończą się odnowieniem Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Kolejne wydarzenie to odnowienie tego Aktu we wszystkich kościołach i kaplicach w naszej ojczyźnie 26 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tekst nowenny i wspomnianego Aktu jest dostępne w internecie, m.in. na stronie www.episkopat.pl. Rok temu Jezus Chrystus został ogłoszony Królem i Panem naszego życia, to znaczy, że możemy liczyć na jego pomoc w naszej codzienności – podkreśla ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19 listopada ubiegłego roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w obecności m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Treść Aktu odczytał po Mszy św. przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki. Uroczystość, która zgromadziła ok. 100 tys. wiernych, była zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Tekst nowenny dostępny jest [tutaj]. 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl