fot. facebook.com

Kraków: PKWP organizuje flash mob o prześladowaniu chrześcijan na świecie

Już jutro po raz kolejny mieszkańcy Krakowa oraz odwiedzający miasto turyści dowiedzą się o losie prześladowanych chrześcijan. Każdy może wziąć udział w specjalnej akcji informacyjnej.

– Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na flash mob w obronie prześladowanych chrześcijan. Wydarzenie odbędzie w sobotę się o godzinie 14.00 na krakowskim rynku pod pomnikiem Adama Mickiewicza – zaprasza do udziału w akcji Konrad Ciempka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Na dźwięk syreny uczestnicy akcji uklękną z pochylonymi głowami i rękami trzymanymi za plecami na znak solidarności z mordowanymi chrześcijanami. W tym samym czasie zostaną rozstawione olbrzymie transparenty, a z megafonu zostanie odtworzone nagranie przedstawiające skalę prześladowań chrześcijan.

Osoby zainteresowane uczestnictwem oraz pomocą w organizacji akcji mogą zgłaszać się do krakowskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Organizacja szacuje, że 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, a 200 mln chrześcijan na całym świecie jest brutalnie prześladowanych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj