W krakowskich Łagiewnikach odnowiono Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odnowiono dziś Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilie wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Rok temu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach został ogłoszony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podczas dzisiejszej homilii ks. abp Marek Jędraszewski mówił, że chodziło o to, by pokazać, jak bardzo zależy nam na powrocie do chrześcijańskich korzeni.

– Do uświadomienia sobie tego z czego wyrastamy i co jest tak ważne, istotne, aby ocalić w sobie oraz co jest istotne i ważne, aby także inne bratnie nam narody europejskie to na nowo odkryły – zaznaczył ksiądz arcybiskup.

Metropolita krakowski podkreślał, że zeszłoroczna uroczystość była zwieńczeniem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Dzisiejsze odnowienie dokonało się w nieco innym kontekście historycznym.

– Obecny rok 2017 jest naznaczony obchodem szczególnie ważnych wydarzeń maryjnych. Oto bowiem ten rok 2017 jest czasem, kiedy obchodzimy 140. rocznicę objawień Matki Najświętszej w Gietrzwałdzie i 100. rocznicę objawień fatimskich – przypomniał ks. abp Marek Jędraszewski.

To właśnie w obydwu objawieniach pojawiły się te same wezwania – do  nawrócenia, pokuty i modlitwy o pokój dla świata. We wszystkich polskich kościołach i kaplicach Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zostanie odnowiony za tydzień, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj