Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W niedzielę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie odnowiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. We wszystkich polskich kościołach i kaplicach zostanie on odnowiony 26 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Dokładnie rok temu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach został ogłoszony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystość ta była zwieńczeniem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

– Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – tymi słowami zachęcał do podjęcia aktu zawierzenia ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jutro nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a 26 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich polskich kościołach i kaplicach.

– Myślę, że dla każdego wierzącego jest ważne, żeby przypominać sobie, kogo wybieramy w naszym życiu, do czego jesteśmy powołani. Jesteśmy wezwani do tego, żeby iść za Chrystusem jako Panem, Królem i jeśli o tym zapomnimy, to później często nasze życie staje się powikłane. Dlatego chcemy ponowić ten akt oddania się Jezusowi jako Królowi i Panu po to, żeby wyrazić taką wolę pójścia za Nim w naszym życiu codziennym – wyjaśnił ks. bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

Obecnie w kościołach trwa nowenna przygotowująca do tej uroczystości. W Łagiewnikach już od piątku trwają ogólnopolskie obchody rocznicowe. Dla wszystkich uczestników zaplanowano, oprócz codziennej Eucharystii, czuwania modlitewne, dyskusje panelowe oraz spotkania formacyjne.

– Zapraszam wszystkich wierzących, szczególnie czcicieli Chrystusa Króla, tutaj do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, po to żebyśmy nie tylko wyznali naszą wiarę, ale też i zaprosili na nowo Pana jako tego, który nam przewodzi i którego kochamy i któremu chcemy służyć jako jego rycerze – podkreślił ks. bp Stanisław Jamrozek.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie niedzielna procesja z Sanktuarium św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie zostanie odnowiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl