Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w kościołach całej Polski

We wszystkich polskich kościołach zostanie dziś odczytany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Wczoraj Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Akt wypowiedział razem z wiernymi ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi. Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twojemu Miłosierdziu wszystko co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twoimi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem – brzmiał fragment Aktu.

Uroczystość stanowiła zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Uczestniczył w niej prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele rządu oraz polski Episkopat.

Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówi, że przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana wpływa na nasze życie oraz całą Ojczyznę.

Kiedy jest należne miejsce dla Chrystusa w naszych sercach, w naszych myślach, naszych działaniach to zyskuje na tym każda rodzina. Zyskuje także cała nasza Ojczyzna, ponieważ jesteśmy wówczas na drodze prawdy, sprawiedliwości, miłości, przebaczenia i miłosierdzia. Wówczas nasze relacje stają się o wiele bardziej miłosierne wobec siebie nawzajem –  podkreśla Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Przed południem Radio Maryja i TV Trwam przeprowadzi transmisję Mszy Świętej z Watykanu pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka. Eucharystia zakończy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl