Rodzina Radia Maryja zdąża do Ojca św.

Do Rzymu wyruszyły trzy pociągi: biały – TV Trwam, błękitny – Radio Maryja i pociąg żółty – Nasz Dziennik. Zdążają także pielgrzymki autokarowe i pielgrzymi indywidualni. W nocy z Okęcia wylecą specjalne samoloty.

Pielgrzymi jadą by wyznać wiarę, w intencjach własnych, Ojczyzny, Kościoła a także uzyskania przez TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Adam Zieliński współorganizator pielgrzymki pociągiem,  który jedzie w składzie żółtym mówi, że jest to piękna i ważna inicjatywa.

– Jest to inicjatywa, która ma na celu wyrażenie poparcia nas katolików dla Papieża Benedykta XVI, wyrażenie naszej jedności z nim w dzisiejszym niespokojnym świecie, wyrażenie naszego credo w Roku Wiary tam, na Placu św. Piotra. Uważałem, że mimo wielu trudów – organizacja wyjazdu dla tak wielkiej liczby ludzi jest dużym wyzwaniem – warto się poświęcić temu zadaniu, pracując dla idei  – powiedział Adam Zieliński, jeden z organizatorów wyjazdu.

Pielgrzymom towarzyszy gorąca atmosfera. Wielu z podróżujących ze wzruszeniem wypowiada się przed spotkaniem z BXVI.

– Bardzo się cieszę z tego, że tu jestem, że jesteśmy już w pociągu i będziemy podróżować. Wydaje mi się, że wszyscy są w podobnych nastrojach, bo to, że można korzystać z takiego dobrodziejstwa jest wielką radością: za niewielkie pieniądze i w niedługim czasie możemy być w Rzymie u Ojca Świętego. – mówi jeden z uczestników Pielgrzymki.
– Byłam w Rzymie już kilka razy ale teraz jadę ze względu na naszego Papieża – będzie tak cudownie jak wtedy, gdy był marsz w Warszawie – dodaje kolejna uczestniczka.

Z powodu dużej ilości chętnych biuro Frater organizujące pielgrzymkę pociągiem zorganizowano dodatkowo pielgrzymkę autokarową.

Pielgrzymki autokarowe wyruszyły także z całej Polski. Do Ojca św. Słuchacze Radia Maryja udają się także samolotami i własnymi środkami transportu. Wszyscy spotkają się jutro, 7. listopada w Watykanie. O godz. 8:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia; zaraz po niej rozpocznie się audiencja generalna z udziałem Rodziny Radia Maryja. Jest to już kolejna podróż słuchaczy rozgłośni do stolicy apostolskiej. Pierwszy raz udali się do Ojca św. Jana Pawła II w 1994 roku.

Nie ustają marsze w obronie TV Trwam. Najbliższe odbędą się 10 listopada w Lubaczowie i Świdniku, 11 w Nowej Soli a 17 w Biłgoraju.

Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory podliczono 2 mln 393 tys. 772 kopie podpisów. Także 5,5 tys. osób poparło list polskich naukowców, którzy stanęli w obronie o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja.

 

Wypowiedź Adama Zielińskiego, właściciela biura turystyczno – pielgrzymkowego Frater, współorganizatora wyjazdu.


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl