(fot. Karol Kin)

Benedykt XVI dziękuje Rodzinie Radia Maryja za dar modlitwy

Papież dziękuje Rodzinie Radia Maryja za dwa tomy księgi „Dar modlitwy za Ojca św. Benedykta XVI”– napisano w liście z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Księgi zostały przekazane podczas listopadowej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do WatykanuZnalazły się w nich nazwiska wielu tysięcy osób zapewniających o modlitewnym wsparciu Papieża.  

List z podziękowaniem przesłał do o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja, ks. abp Angelo Becciu – Substytut Sekretariatu Stanu. Napisał w nim, że Ojciec Święty jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wpisali do księgi osobiste dary serca, a także za Msze Święte i modlitwy w Jego intencji.

Ks. abp Angelo Becciu napisał też, ze Jego Świątobliwość z uznaniem i radością postrzega świadectwo wiary osób tworzących Rodzinę Radia Maryja. Pragnie podkreślić, że wielotysięczna grupa rozmodlonych pielgrzymów, która przybyła do Watykanu jest wymownym wiarygodnym znakiem ich więzi z Chrystusem.

Papież zachęca do ciągłego umacniania tej więzi, pogłębienia ducha wiary i zawierzenia wszystkich spraw Bogu wzorem Niepokalanej Matki Bożego Syna. Ojciec św. udziela  wszystkim uczestnikom pielgrzymki oraz tym, którzy łączyli się duchowo –  apostolskiego błogosławieństwa.

Dyrektor Radia Maryja wyraził wdzięczność za serdeczne słowa skierowane ze Stolicy Apostolskiej. Podziękował Rodzinie Radia Maryja za modlitwy i zorganizowanie pielgrzymki do Watykanu.

Audio MP3
Pobierz

RIRM

LIST

Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej

Strona 1 Strona 2
drukuj