Rodzina Radia Maryja na uroczystej Mszy św. w Watykanie

Dziś tysiące słuchaczy Radia Maryja przybyło na spotkanie z Ojcem św. Benedyktem XVI. W Bazylice Św. Piotra sprawowana jest uroczysta Eucharystia. Pielgrzymi będą uczestniczyli także w audiencji generalnej.

Uroczystej Eucharystii w której uczestniczy Rodziny Radia Maryja Mszy św. przewodniczy JE ks. kard. Tarcisio Bertone – Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Na początku Eucharystii słowo pozdrowienia przekazał ks. bp Andrzej Suski, biskupa diecezji toruńskiej. Ks. biskup powiedział o darze modlitwy Ludu Bożego za Ojca św. Benedykta XVI. Modlitwy o której zapewnia Rodzina Radia Maryja.

– Przynosimy w darze Ojcu Świętemu wielką modlitwę Ludu Bożego. Jest to wyraz naszej czci i miłości dla Pasterza Kościoła Powszechnego. Tysiące osób z Rodziny Radia Maryja zobowiązało się na stałe wspierać Ojca Świętego Benedykta XVI swoją modlitwą i cierpieniem. Zachowujemy z wdzięcznością w sercach pielgrzymkę papieską do Polski w 2006 roku, śladami błogosławionego Jana Pawła II,  pod znamiennym hasłem „Trwajcie mocni w wierze”.

Rodzina Radia Maryja w latach 90. już kilkakrotnie pielgrzymowała do Ojca Świętego. Pierwsza Pielgrzymka radiowej rodziny odbyła się już trzy lata po powstaniu rozgłośni.  Było to w 1994 roku. Wówczas pielgrzymi spotkali się z Ojcem Świętym – Janem Pawłem II.

Bł. Jan Paweł II rozpoznawał wspólnotę, która skupiła się wokół Radia Maryja, rozpoznawał ją jako ważny ruch formacyjny – mówił ks. bp Stanisław Stefanek.

To była Polska dla niego. To były nawiedziny rodaków, którzy w sposób konsekwentny są zaczynem, zakwasem ewangelizacyjnym w tym zlaicyzowanym współczesnym świecie. Po drugie wyraźnie kładł nacisk na to, że Radio Maryja ma dotrzeć na krańce świata, ma roznieść Ewangelię na kontynenty dzięki środkom jakimi się posługuje – powiedział ks. bp Stanisław Stefanek.

 

RIRM

drukuj