Rekrutacja wolontariuszy z Polski na ŚDM przedłużona do końca kwietnia

Do końca kwietnia przedłużona została rekrutacja wolontariuszy z Polski, którzy podczas ŚDM będą pomagać pielgrzymom. Obcokrajowcy muszą zgłosić się do czwartku.

Optymalna liczba wolontariuszy to według Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 do 25 tys. osób.

 „Do tej pory zgłosiło się już 15 tys. kandydatów, z czego 8 tys. to Polacy. Wciąż potrzebujemy jeszcze kilka tysięcy osób. Liczymy szczególnie na zaangażowanie młodych z archidiecezji krakowskiej” – powiedziała rzecznik prasowa ŚDM Dorota Abdelmoula.

Pierwotnie rekrutacja wszystkich wolontariuszy miała się zakończyć już w najbliższy czwartek, jednak jak poinformował we wtorek Komitet Organizacyjny, rejestracja dla nich zostanie przedłużona do końca kwietnia.

Wszyscy zrekrutowani wolontariusze zostaną sprawdzeni przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ŚDM.

Wolontariusze krótkoterminowi z Polski i zagranicy przyjadą do Krakowa tydzień wcześniej niż pielgrzymi, tak, by 18 lipca rozpocząć dwuetapowe szkolenie.

Zdobędą oni wiedzę o programie ŚDM Kraków 2016, o komunikacji i transporcie, przejdą też szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz z elementów pierwszej pomocy. Druga część szkolenia będzie obejmowała informacje dotyczące konkretnej strefy, w której pomagać będą wolontariusze.

Przy Komitecie Organizacyjnym działa już kilkudziesięciu wolontariuszy długoterminowych z Polski i innych krajów, m.in. z Kanady, Nowej Zelandii, Brazylii, Ukrainy, Rosji, USA, Wietnamu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl