fot. Tomasz Strąg

Groźby wobec Prezydenta Andrzeja Dudy

Polskie władze otrzymały sygnał, że przygotowywany jest zamach na prezydenta Andrzeja Dudę. Drugiego marca mówiący po niemiecku mężczyzna miał telefonicznie poinformować Kancelarię Prezydenta, że pewna grupa ludzi szykuje atak.

O sprawie napisał portal „fakt24.pl”. Major Agnieszka Ambroż-Nabrdalik z Biura Ochrony Rządu potwierdza, że takie informacje wpłynęły do Biura.

Biuro Ochrony Rządu otrzymało w dniu czwartego marca informację od Kancelarii Prezydenta o telefonie z groźbą zamachu. Natychmiast podjęło działanie, mające na celu potwierdzenie tych informacji, ich weryfikacji, podjęło działania profilaktyczne oraz przekazało informację do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. My takich sytuacji nie bagatelizujemy. Dla nas każda sytuacja o zagrożeniu jest traktowana poważnie, wszystko jest sprawdzane, są podejmowane działania zgodnie z obowiązującymi procedurami i zgodnie z naszymi kompetencjami – wyjaśnia Agnieszka Ambroż-Nabrdalik.

Czwartego marca doszło do incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny. W samochodzie wybuchła opona i pojazd wpadł do rowu. Zdaniem prasy informacja o zamachu nie miała najprawdopodobniej nic wspólnego z tą sprawą.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj