Groźby wobec Prezydenta Andrzeja Dudy

Polskie władze otrzymały sygnał, że przygotowywany jest zamach na prezydenta Andrzeja Dudę. Drugiego marca mówiący po niemiecku mężczyzna miał telefonicznie poinformować Kancelarię Prezydenta, że pewna grupa ludzi szykuje atak.

O sprawie napisał portal „fakt24.pl”. Major Agnieszka Ambroż-Nabrdalik z Biura Ochrony Rządu potwierdza, że takie informacje wpłynęły do Biura.

Biuro Ochrony Rządu otrzymało w dniu czwartego marca informację od Kancelarii Prezydenta o telefonie z groźbą zamachu. Natychmiast podjęło działanie, mające na celu potwierdzenie tych informacji, ich weryfikacji, podjęło działania profilaktyczne oraz przekazało informację do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. My takich sytuacji nie bagatelizujemy. Dla nas każda sytuacja o zagrożeniu jest traktowana poważnie, wszystko jest sprawdzane, są podejmowane działania zgodnie z obowiązującymi procedurami i zgodnie z naszymi kompetencjami – wyjaśnia Agnieszka Ambroż-Nabrdalik.

Czwartego marca doszło do incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny. W samochodzie wybuchła opona i pojazd wpadł do rowu. Zdaniem prasy informacja o zamachu nie miała najprawdopodobniej nic wspólnego z tą sprawą.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl