Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem – 08.04.2018

Drodzy bracia i siostry,

Przed błogosławieństwem końcowym zwrócimy się w modlitwy do naszej niebieskiej Matki. Ale wcześniej chciałbym podziękować wam wszystkim, którzy wzięliście udział w tej celebracji, zwłaszcza misjonarzom miłosierdzia, przybyłym na swe spotkanie. Dziękuję za waszą posługę!

Naszym braciom i siostrom z Kościołów wschodnich, którzy dziś, zgodnie z kalendarzem juliańskim obchodzą uroczystość Wielkanocną składam moje najlepsze życzenia. Niech zmartwychwstały Pan napełni ich światłem i pokojem oraz pocieszy wspólnoty żyjące w warunkach szczególnie trudnych.

Specjalne pozdrowienia kieruję do obecnych tutaj Romów i Sinti z okazji ich Międzynarodowego Dnia, „Romanò Dives”. Członkom tych starożytnych ludów życzę pokoju i braterstwa i mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie sprzyjał kulturze spotkania, wraz z dobrą wolą wzajemnego poznania i szacunku. Jest to droga prowadząca do prawdziwej integracji. Drodzy Romowie i Sinti, módlcie się za mnie i módlmy się wspólnie za waszych syryjskich braci uchodźców.

Pozdrawiam wszystkich pozostałych obecnych tutaj pielgrzymów, grupy parafialne, rodziny, stowarzyszenia; i wspólnie uciekamy  się pod płaszcz Maryi, Matki Miłosierdzia.

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj