Papież wysyła kardynała do chrześcijan w Iraku

Dramatyczna sytuacja chrześcijan w Iraku. Ponad 100 tysięcy wyznawców Chrystusa zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Dżihadyści z organizacji Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie zajęli wczoraj największe chrześcijańskie miasto Iraku – Karakosz oraz sąsiednie tereny.

 Chrześcijanie w obawie o swoje życie zostali zmuszeni do ucieczki do Kurdystanu. Zaniepokojony sytuacją Ojciec Święty Franciszek postanowił wysłać do Iraku ks. kardynała Fernando Filoniego.

Ojciec Święty Franciszek postanowił wysłać byłego nuncjusza w Iraku ks. kardynała Fernando Filoniego na północ tego kraju, by spotkał się z przebywającymi tam chrześcijanami, którzy uciekają przed dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Wczoraj Ojciec Święty wyraził głęboki niepokój o los tysięcy chrześcijan, a także innych mniejszości prześladowanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Papież zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o „podjęcie próby położenia kresu kryzysowi humanitarnemu i zapewnienia ochrony ludności zagrożonej przemocą”. Sytuacja chrześcijan jest dramatyczna. Dżihadyści dopuszczają się brutalnych mordów, niszczą także świątynie. Wczoraj zajęli największe chrześcijańskie miasto Iraku – Karakosz oraz sąsiednie tereny, opuszczone w nocy przez kurdyjskie oddziały. 100 tysięcy chrześcijan w obawie o swoje życie zostało zmuszonych do ucieczki do Kurdystanu.

Tymczasem wielki ajatollah Iraku Ali al-Sistani wezwał rodaków do zjednoczenia wobec „wielkiego niebezpieczeństwa”, jakim na północy kraju są dżihadyści z Państwa Islamskiego oraz do wywarcia nacisku na premiera Nuriego al-Malikiego, by nie kandydował na trzecią kadencję. Najwyższy duchowny Iraku winą za kryzys obarczył irackich polityków.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl