fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Dyskryminacja i prześladowania religijne są nieludzkie, to szaleństwo

Papież Franciszek uznał dyskryminację i prześladowania religijne za „nieludzkie” i za „szaleństwo”. Słowa te znalazły się w jego orędziu wideo, w którym zachęcił do modlitwy za ofiary prześladowań.

W opublikowanym we wtorek przesłaniu wideo, prezentującym intencje modlitw na styczeń, Papież zapytał: „Jak to możliwe, że obecnie wiele mniejszości religijnych doświadcza dyskryminacji czy prześladowań?”.

„Czemu pozwalamy na to, by w tak cywilizowanym społeczeństwie były osoby prześladowane po prostu za to, że publicznie wyznają swoją wiarę? To nie tylko jest niedopuszczalne; to jest nieludzkie, to szaleństwo” – oświadczył papież Franciszek.

„Wolność religijna nie ogranicza się do wolności kultu ani do tego, że można mieć prawo do kultu w dniu wyznaczonym przez święte księgi, ale sprawia, że ceni się drugą osobę w jej różnicy i uznaje się w nim prawdziwego brata” – wskazał Ojciec Święty.

„Jako istoty ludzkie mamy wiele rzeczy wspólnych, by móc koegzystować przyjmując różnice z radością z tego, że jesteśmy braćmi” – zauważył Papież.

Ojciec Święty wyraził przekonanie, że różnice religijne nie mogą przysłaniać tego, że wszyscy są braćmi.

„Wybierzmy drogę braterstwa, bo albo jesteśmy braćmi, albo przegramy wszyscy” – dodał papież Franciszek.

„Módlmy się o to, aby wszystkie osoby doznające dyskryminacji i prześladowań religijnych znalazły w społeczeństwie, w którym żyją, uznanie i godność, jaka rodzi się z tego, że są braćmi i siostrami” – wezwał Papież.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl