Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy bracia i siostry!

Dzisiaj w uroczystość Pięćdziesiątnicy zostaje opublikowane orędzie na najbliższy Światowy Dzień Misyjny, który obchodzony jest każdego roku w październiku. Jego tytuł to: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”. Niech Duch Święty wspiera misję Kościoła na całym świecie i udzieli mocy wszystkim misjonarzom i misjonarkom Ewangelii. Niech Duch Święty udzieli daru pokoju; uleczy rany wojny i terroryzmu, który także i tej nocy dotknął niewinnych cywili w Londynie. Módlmy się za ofiary i ich rodziny.

Pozdrawiam Was wszystkich, pielgrzymów przybyłych z Włoch i z wielu stron świata, którzy uczestniczyliście w tej celebracji. W szczególności pozdrawiam grupę katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, która obchodzi 50-lecie swego istnienia, a także tych braci i siostry innych wyznań chrześcijańskich, którzy się łączą z naszą modlitwą. Pozdrawiam Córki Matki Bożej Wspomożycielki z krajów Ameryki Łacińskiej.

Pozdrawiam i dziękuję chórowi i orkiestrze dziecięcej z Carpi, które wykonały niektóre ze śpiewów podczas tej Mszy Świętej, przy współpracy z chórem Sykstyny. Wzywajmy teraz wstawiennictwa Maryi Dziewicy. Niech Ona wyjedna nam łaskę bycia mocno ożywionymi przez Ducha Świętego, aby ze śmiałością ewangeliczną móc dawać świadectwo o Chrystusie.

Tłumaczenie: Radio watykańskie

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl