fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Relacja z Panem jest lekarstwem na trwogę

Jezus prosi nas, abyśmy w Niego wierzyli, to znaczy nie opierali się na sobie, ale na Nim. Relacja z Panem jest lekarstwem na trwogę – mówił Ojciec Święty Franciszek, który spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli.

Ojciec Święty przywołał słowa Jezusa z Ewangelii: „Niech się nie trwoży serce wasze”. Pan wskazuje dwa środki zaradcze na trwogę. Pierwszy to słowa „we Mnie wierzcie”. Jezus chce nam towarzyszyć – mówił Papież.

– Tego lęku, w którym trudność następuje jedna po drugiej, nie da się przezwyciężyć w pojedynkę. Dlatego Jezus prosi nas, abyśmy w Niego wierzyli, to znaczy nie opierali się na sobie, ale na Nim – podkreślił Ojciec Święty.

Drugie lekarstwo na trwogę Jezus wyraża poprzez słowa: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Idę przecież przygotować wam miejsce”.

– Nie żyjemy bez celu i bez przeznaczenia. Jesteśmy oczekiwani, jesteśmy cenni. Bóg jest zakochany w pięknie swoich dzieci. I dla nas przygotował najbardziej godne i najpiękniejsze miejsce – raj. Tutaj nie pozostaniemy. Jesteśmy stworzeni dla nieba, dla życia wiecznego, aby żyć na zawsze – zaznaczył papież Franciszek.

Na zawsze – jak tłumaczył Ojciec Święty – to znaczy w radości, bez łez, niechęci, podziałów i trwogi.

TV Trwam News

drukuj