fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Pogrzeb ks. bp. Tadeusza Pieronka

W Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. bp. Tadeusza Pieronka. Po Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła ciało zmarłego spoczęło w krypcie biskupów krakowskich w tym kościele.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Zmarłego pożegnała rodzina, członkowie Konferencji Episkopatu Polski, duchowni, władze krakowskich uczelni, politycy i wierni.

W homilii ks. abp Grzegorz Ryś podkreślał, że śp. ks. bp. Tadeusza Pieronka nie da się zrozumieć bez wejścia w komunię z Bogiem. Nie da się go poznać bez znajomości Boga i doświadczenia tego, kim On jest – mówił metropolita łódzki.

– Bez tego poznania, jestem głęboko przekonany, nie zrozumiemy życia biskupa Tadeusza, jego zachowań i odniesień do ludzi – podkreślił ks. abp Grzegorz Ryś.

Ks. bp Tadeusz Pieronek zmarł 27 grudnia w wieku 84 lat. Był biskupem pomocniczym sosnowieckim w latach 1992-98. W latach 1992-93 był zastępcą sekretarza generalnego KEP, a w latach 1993-98 sekretarzem generalnym KEP.

RIRM/TV Trwam News

drukuj