fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

Na Jasną Górę pielgrzymują w piątek Rycerze Kolumba. Członkowie wspólnoty będą dziękować Królowej Polski za otrzymane łaski i prosić o dalszy rozwój formacji.

O godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu rozpocznie się modlitwa różańcowa. Z kolei w sobotę przewidziano konferencję, a także wręczenie nagród Rady Najwyższej dla rad lokalnych. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 12:30. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, kapelan stanowy Rycerzy Kolumba.

Krzysztof Sietczyński, dyrektor ds. rozwoju rad lokalnych wspólnoty, podkreślił, że Rycerze Kolumba przybywają na Jasną Górą, by prosić Boga o wzmocnienie wiary Polaków.

Niewątpliwie jak co roku będziemy modlić się o rozwój naszej wspólnoty, o to, żeby Duch Święty naszą wspólnotę prowadził, żeby dzieła, które podejmujemy wspólnie z braćmi w całej Polsce przynosiły owoce, ale będziemy też prosić o to, żeby pandemia ostatecznie ustała, o zdrowie dla naszych rodzin, naszych bliskich. Mając w pamięci beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, będziemy prosić w intencji naszej Ojczyzny o to, żeby wytrwała przy wartościach katolickich, żeby przy tym szaleństwie, które dookoła nas rzeczywiście uderza, żeby Polska wytrwała przy katolickich wartościach – dodał.

Tegoroczna pielgrzymka Rycerzy Kolumba zakończy się w sobotę Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich oraz przyjęciem kandydatów do wspólnoty. Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn. Została założona przez bł. ks. Micheaela McGivney’a w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX w. W Polsce Rycerze Kolumba obecni są od 15 lat i liczą ponad 7 tys. członków.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl