Źródło: piekary.pl

Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich

W pierwszą niedzielę po Uroczystości Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbywa się coroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt wszystkich stanów życia – panien, żon i matek, osób konsekrowanych z zakonów żeńskich – bez względu na wiek czy status społeczny.

 

 

Organizatorzy przewidują udział ok. 80 tys. kobiet. Dlatego można powiedzieć, że ta pielgrzymka jest jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych na Śląsku.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 19.sierpnia na Wzgórzu Piekarskim o godz. 8.30 modlitwą różańcową. Słowo Boże do zebranych pątniczek wygłosi nowy ordynariusz gliwicki ks. bp Jan Kopiec. Całość zakończy się Nieszporami i procesją z obrazem Matki Bożej Piekarskiej do Bazyliki.

„Idą do Matki Bożej Piekarskiej, aby tam zanosić w modlitwie wszystkie swoje problemy w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym, ale także aby uczyć się od Maryi postawy służby, troski o rodzinę i Kościół, macierzyństwa fizycznego i duchowego oraz poczucia własnej kobiecej godności” – mówił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, który skierował do kobiet zaproszenie do udziału w pielgrzymce.

Jak zapowiada abp Wiktor Skworc, podczas pielgrzymki kobiet zostaną podjęte najbardziej aktualne tematy z katolickiej nauki społecznej m.in. rodzina, małżeństwo, wychowanie dzieci oraz problem odkrywania sensu kobiecości oraz przekazywania światu piękna, jakie nosi w sobie każda dziewczyna i kobieta.

drukuj