fot. flickr.com

V Pielgrzymka Dziennikarzy na Jasną Górę

Na Jasną Górę po raz piąty przybyli dziś przedstawiciele mediów. Tegorocznej pielgrzymce dziennikarzy przyświeca hasło ,,Zanurzeni w chrzest i miłosierdzie”.

Modlitewnemu spotkaniu przewodził ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w intencjach dziennikarzy. Eucharystii przewodniczył ks. bp Zygmunt Słomski, członek Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Dziennikarstwo to bardzo odpowiedzialny zawód. Wymaga obiektywności i rzetelności w przekazywaniu  informacji. Jak mówi członek KSD Anna Pietraszek, m.in. o to będą modlić się przybywający przed tron Jasnogórskiej Pani dziennikarze.

– O to chodzi, żebyśmy razem prosili Matkę Bożą o podejmowanie decyzji z rozmysłem. Każda decyzja to nie tylko wybór jakiejś ważnej sprawy, czy stanowiska, ale decyzją jest napisanie zdania, słowa o kimś, przeciwko komuś. Dziennikarstwo powinno budować, a nie niszczyć – podkreśla Anna Pietraszek.

Pomysł pielgrzymek zrodził się w łódzkim oddziale KSD i został podjęty przez całe Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich.

Jednym z celów spotkania jest integracja środowiska dziennikarskiego. Dzisiejszą pielgrzymkę zakończy spotkanie w Auli Domu Pielgrzyma.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj