Papież wezwał wiernych do modlitwy o pokój w Egipcie

Ojciec Święty Franciszek wezwał w niedzielę wiernych do modlitwy o pokój w Egipcie. Podczas południowego spotkania w Watykanie mówił, tłumacząc słowa z Ewangelii, że „wiara i przemoc są nie do pogodzenia”. Słowo Ewangelii – dodał – „nie zezwala na użycie siły, by szerzyć wiarę”.

„Módlmy się dalej o pokój w Egipcie. Módlmy się wszyscy razem do Królowej Pokoju” – poprosił wiernych Papież.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański Franciszek przypomniał, że Jezus jest „pojednaniem i pokojem”.

„Lecz ten pokój nie oznacza neutralności, nie jest kompromisem za wszelką cenę. Podążanie za Jezusem pociąga za sobą wyrzeczenie się zła, egoizmu i wybór dobra, prawdy, sprawiedliwości, także wtedy, gdy wymaga to ofiary i rezygnacji z własnych interesów” – podkreślił Ojciec Święty.

Tekst przemówienia Ojca Świętego Franciszka [CZYTAJ]

Położył nacisk na to, że „Jezus nie dzieli”. „On wyznacza kryteria: żyć dla samych siebie albo żyć dla Boga i dla innych, kazać sobie służyć albo służyć innym, być posłusznym samemu sobie czy Bogu” – dodał. Franciszek wskazał, że takie jest właśnie znaczenie słów z Ewangelii o tym, że Jezus jest „znakiem sprzeciwu”.

„Słowo Ewangelii nie zezwala na użycie siły, by szerzyć wiarę. Wprost przeciwnie: prawdziwą siłą chrześcijanina jest siła prawdy i miłości, która niesie ze sobą wyrzeczenie się wszelkiej przemocy” – przypomniał Papież Franciszek.

Ojciec Święty wyjaśnił, że wiara i przemoc są nie do pogodzenia.

„Wiara nie jest dekoracją, ornamentem. Nie można udekorować życia odrobiną religii. To nie jest tort, który dekoruje się bitą śmietaną” – dodał Ojciec Święty.

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych z całego świata na niedzielną modlitwę Papież Franciszek wymienił wśród nich polską grupę folklorystyczną z Edmonton w Kanadzie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl