Papież: każde dziecko jest darem od Boga

W każdym dziecku trzeba ugościć Jezusa – podkreślał w czasie dzisiejszej katechezy Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcił do wielkodusznego przyjmowania każdego dziecka, będącego darem Boga i patrzenia na nie oczyma Jezusa. Dzisiejszą katechezę papież poświęcił obietnicom, jakie rodzice składają dzieciom zanim przyjdą one jeszcze na świat.

Gościnność, troska, bliskość, zainteresowanie, zaufanie, nadzieja – to obietnice, jakie mężczyzna i kobieta składają każdemu dziecku, od chwili, kiedy poczęte jest w myśli.

– Dzieci przychodzą na świat i spodziewają się, że otrzymają potwierdzenie tej obietnicy. Oczekują tego całkowicie, ufnie, bezbronnie. Wystarczy na nie spojrzeć: we wszystkich grupach etnicznych, we wszystkich kulturach, we wszelkich warunkach życia – powiedział papież Franciszek.

Nad tą obietnicą – jak mówił Papież – od pierwszej chwili czuwa Bóg. Dzieci odzwierciedlają Jego spojrzenie, dlatego ich spontaniczne zaufanie Bogu nie powinno być zranione, zwłaszcza gdy to się dzieje z powodu pewnej zarozumiałości.

– Nigdy nie wolno naruszać delikatnej i tajemniczej relacji między Bogiem a duszą dzieci. Od chwili urodzenia dziecko jest gotowe, by czuć się kochanym przez Boga. Dziecko jeszcze nie jest w stanie odczuć, że jest kochane samo w sobie, a już odczuwa, że istnieje Bóg, który kocha dzieci – dodał Ojciec Święty.

Te duchowe, akty miłości jak dar osobistego imienia, dzielenie się językiem, intencje spojrzeń, jaśnienie uśmiechów, dopiero co urodzone dzieci zaczynają otrzymywać w darze wraz z pożywieniem i opieką.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił przybyłych pielgrzymów, w tym Polaków. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl