fot. PAP/EPA

Papież w Asyżu

Papież Franciszek rozpoczął wizytę apostolską w Asyżu. Pierwszym punktem wizyty w mieście św. Franciszka było spotkanie z niepełnosprawnymi i chorymi; dorosłymi i dziećmi. O godz. 11:00 rozpoczęła się Eucharystia. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Wizytę apostolska w Asyżu Papież Franciszek rozpoczął od odwiedzin w Instytutcie Serafico, który specjalizuje się w rehabilitacji osób najciężej chorych. Przypomniał o ukrytej obecności Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Zaznaczył, że wie, iż w Kaplicy Instytutu Serafickiego on jest adorowany. Zachęcił do wsłuchiwania się w Jezusa ukrytego Chlebie Eucharystycznym, ale też ukrytego w ludzkim cierpieniu.

Następnie Papież udał się na modlitwę do kościoła św. Damiana, miejsca nawrócenia św. Franciszka. To tam święty z Asyżu usłyszał wezwanie Chrystusa: „Odbuduj mój Kościół”. Papież odwiedził też miejsce o szczególnie znaczeniu – salę obnażenia z szat, w której św. Franciszek wyrzekł się wszelkich dóbr ziemskich.

Na spotkanie z Papieżem przybyli ubodzy z miejscowego ośrodka Caritas. Zwracając się do nich  Ojciec św. przestrzegł przed niebezpieczeństwem światowości, które prowadzi do próżności, arogancji, pychy. Wyjaśnił, że są to poważne grzechy. Przypomniał, że nie można służyć dwóm panom. Papież odwiedził także kościół Santa Maria Maggiore, Górną Bazylikę św. Franciszka oraz kryptę przy grobie św. Franciszka.

Na placu przed Bazyliką św. Franciszka o godz. 11:00 Papież będzie przewodniczył Eucharystii. Po Mszy św. Papież spożyje obiad wraz ubogimi. Następnie w Katedrze św. Rufina spotka się z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i członkami rad duszpasterskich diecezji. Papież będzie się także modlił przy grobie św. Klary, przed Krucyfiksem w San Damiano, a także w kaplicy Porcjunkula w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Ojciec św. wygłosi przemówienie do zakonnic klauzurowych i spotka się z młodzieżą Umbrii.

RIRM 

drukuj