Papież: Swoją miłością Jezus złamał jarzmo śmierci

Ojciec św. Franciszek przewodniczył w piątek Mszy św. za zmarłych w minionym roku 14 kardynałów i 137 biskupów. W Bazylice Watykańskiej Papież zachęcał do zachowania ufności i nadziei nawet w obliczu śmierci. Transmisję z Watykanu nadały Radio Maryja i TV Trwam.

Ojciec św., przytaczając słowa z pierwszego czytania, wskazał na mocną nadzieję na zmartwychwstanie sprawiedliwych. Nadzieją na życie w Chrystusie po śmierci – jak mówił Papież – napełnia nas też Ewangelia.

Jezus mówi: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Słowa te przywołują ofiarę Chrystusa na krzyżu. Przyjął On śmierć, aby zbawić ludzi, których dał Mu Ojciec – podkreślił Papież Franciszek.

Swoją miłością (Jezus) złamał jarzmo śmierci i otworzył nam bramy życia. Karmiąc się Jego ciałem i krwią łączymy się z Jego wierną miłością, która niesie w sobie nadzieję ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem, nad cierpieniem i śmiercią. Na mocy tej boskiej więzi miłości Chrystusa wiemy, że komunia ze zmarłymi nie jest jedynie pragnieniem, wyobraźnią, ale staje się realna – powiedział Ojciec św. Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl