fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Żłóbek przypomina, że Bóg przyszedł na ziemię, stał się człowiekiem

Żłóbek jest „jakby żywą Ewangelią” (…), przypomina, że Bóg przyszedł na ziemię, stał się człowiekiem – powiedział Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież wskazał, że jedną z form przygotowania do świąt Bożego Narodzenia jest zrobienie żłóbka. Przypomniał też znaczenie tej tradycji.

Pierwszy żłóbek zorganizował z mieszkańcami Greccio św. Franciszek.

Nazwa „żłóbek” nawiązuje do żłobu, a Betlejem oznacza „dom chleba”. Żłóbek jest również – jak podkreślał Ojciec Święty – znakiem pokoju, zaprasza do adoracji Boga.

– Żłóbek jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek, podczas gdy codziennie produkuje się na świecie tak wiele broni i tak wiele obrazów przemocy, wkrada się do ludzkich oczu i serc. Żłóbek jest natomiast własnoręcznie wykonanym obrazem pokoju. Dlatego jest on żywą Ewangelią mówił Ojciec Święty.

Niech przygotowanie żłóbka będzie szczególnym zaproszeniem, by Jezus narodził się w naszych sercach i zamieszkał w naszych domach i rodzinach – życzył na zakończenie spotkania z wiernymi Ojciec Święty Franciszek.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl